Na co se musíte zaměřit v prvním roce podnikání, abyste mohli být úspěšní?

Hned rovnou na začátek vám můžete říct, že se musíte z naprosté většiny (70 i 80 %) času a úsilí zaměřit na prodej. Myslíte si, že jsme se zbláznili, když říkáme tohle? Máte přece takovou spoustu věcí na práci, ale namísto toho máte jenom prodávat?! Budování značky, webu, pilování komunikační strategie, ovládnutí sociálních sítí, provozní, účetní a další věci… Proč a jak byste měli věnovat většinu svého dne prodeji?

Jamile to uděláte, celé vaše podnikání se posune. Právě dosažení vysokých prodejů vám umožní najmout lidi na práci, kterou do té doby musíte zvládat sami a které byste se beztak raději vyhnuli. Baví vás po večerech vypisovat faktury, namísto prodeje? Pokud ne, tak byste se měli soustředit na to, ať děláte to, v čem jste dobří. Jamile získáte finanční prostředky na investice a rozvoj, můžete to roztočit ve větším a najednou budeme moci najímat zaměstnance.

Bohužel, ale prodej je sám o sobě ještě stále poměrně širokým tématem. Aby to nebylo tak suché, podívejte se na následující 4 věci, na které byste se měli zaměřit dříve, než si myslíte:

1.     Kvalitní zdroj zákazníků

Spoléhat se na doporučení a osobní kontakty je skvělé ze začátku podnikání, ale pro velké prodeje vám to stačit nebude. Jestliže chcete, aby vaše podnikání rostlo, budete muset přijít na to, kde dlouhodobě a účinně získávat zákazníky (a to ve velkém měřítku). Určitě zkuste Google reklamy a Facebook.

2.     Vyladění procesu

Kromě výše uvedených aspektů je skvělá reklama spokojený zákazník a kvalitní produkt. Kromě toho se zabývejte také dalšími aspekty přesvědčivé nabídky, jako jsou záruka kvality a vrácení peněz, bonusy atd.

Je jedno jestli prodáváte prostřednictvím prodejní stránky, webu, po telefonu nebo osobně, tyto složky znovu a znovu zvyšují šance na prodejní úspěch i procento opakovaných nákupů.

3.     Vytvořte si e-mailovou kampaň

Mnoho zákazníků je potřeba kontaktovat cca 5 krát, než prolomíte nedůvěru a nakoupí u vás. Vytvořte si proto kvalitní e-mailovou kampaň, která bude plně automatizovaná. Ušetříte tím moře času a ještě zvýšíte prodeje.

Vytvořte si tedy uvítací sérii e-mailů, kterou budete postupně posílat svým novým zákazníkům. Nejprve jim ukažte hodnoty, které jim pomohou poznat a řešit jejich problémy, teprve poté je směrujte k nákupu.

4.     Monitorování dosažených výsledků a efektivity

Po vytvoření efektivního procesu, e-mailové kampaně a získání zdroje zákazníků budete muset monitorovat výsledky. Jedině pokud měříte výsledky, můžete hodnotit svou úspěšnost a zjistit, které body procesu potřebují vylepšit.

Sledujte zejména cenu PPC reklamy, počet návštěvníků webu, náklady na jeden lead, při kolikátém kontaktu zákazník nakoupí zboží, % uzavřených obchodů, cenu za akvizici a další.

 

Chcete ještě letos šesticiferné číslo obratu? Pak se věnujte v 70 % času právě výše uvedeným 4 oblastem. Hodně štěstí!

Autor: Tomáš Podešva 9 článků
Redaktor

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*