3 tipy pro překonání lenosti a nastartování osobního růstu

prokrastinace

Začněte s něčím novým

Přemoci zlé návyky lze jen dnes, nikoliv zítra.“ – Confucius

Chcete-li začít ve Vašem životě provádět změny, není nutné ihned obrátit celý Váš život naruby a zničit veškerá zažitá schémata. Stačí, když začnete pozvolna. Zkuste třeba změnit Vaší obvyklou cestu domů. Nebo si poslechněte jiný hudební žánr, než běžně posloucháte. Máte oblíbenou restauraci? Pak zkuste zajít na večeři i do nějaké jiné. A proč to všechno? Protože se pomalými kroky, které se zdají být nepodstatné, postupně naučítenabourávat Vaše zaběhlé návyky a postupně tak opustíte Vaše pohodlí a překonáte Vaši lenost.

Udělejte první krok

„Cesta dlouhá tisíc mil začíná prvním krokem.“ – Confucius

Stanovili jste si cíl, určili Vaše přání, čeho chcete dosáhnout, ale nemůžete se odhodlat k realizaci? Máte pocit, že jste si naložili moc velké sousto, kterénezvládnete? Není nic jednoduššího a zároveň nic těžšího, než se odhodlat k prvnímu kroku. Stačí jeden jediný malý krůček, který Vám otevře cestu k dalším a dalším krokům, jež Vás povedou na cestě k Vašemu cíli. Jakmile už se jednou odhodláte a uděláte první krok, je jen otázka času, kdy začnete dělat i ty další. Tak neváhejte a začněte tím obávaným prvním krokem.

 Domluvte se

„Zbabělost je, když víme, co máme dělat, a neděláme to.“ – Confucius

Určitě už se Vám kolikrát stalo, že když jste se konečně rozhoupali a udělali ten první krůček, těsně před jeho uskutečněním jste si to ale rozmysleli a zůstali zase sedět doma. Nemáte-li dostatek odhodlání začít dělat něco sami se sebou, najděte si k tomu partnera. Jakmile se s někým druhým domluvíte, dohodnete si schůzku, kde se sejdete, co budete dělat atd., je už pak mnohem těžší z domluvy vycouvat. A hned máte zase o jednu motivaci navíc.

 Rada na závěr

„Nejsme zodpovědní jen za to, co děláme, nýbrž i za to, co neděláme.“ – Moliére

Uvědomte si, že žijete jen jednou a nikdy jindy nebudete mít možnost změny, než právě teď. Neodkládejte Vaše změny na zítra, pozítří… Žijte tak, jako by byl dnešek Váš poslední den. Dejte sbohem lenosti a pusťte se do Vašeho osobního rozvoje.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*