Podnikání a zdravá beznaděj

Podnikání a zdravá beznaděj

Nejspíš každý mívá občas pocit úplné beznaděje a bezradnosti. Problémy se kupí a hromadí, navzájem na sebe navazují a rozmotat tohle nekonečné klubko starostí bývá značně náročné. Spousty z takových problémů často patří mezi naprosto zbytečné a to jen proto, že stále doufáte a věříte v jejich napravení či vyřešení. Nevědomky si tak pomalu ale jistě vytváříte síť problémů, která bude jednou schopná vás zavalit jako voda skrz protržené stavidlo.

Bavíme se o aspektech, jako jsou projekty, zaměstnanci, partneři a dokonce i obchody a zakázky – záležitosti, co vysávají energii vám i vašemu týmu. Mnoho z nás neumí najít správný čas, kdy je třeba záležitost ukončit a spolu s tímto nedostatkem je negativně afektován nejen náš podnikatelský život, ale i soukromý.

Konec – nepříjemné, ale potřebné

Příkladem může být imaginární rodinná firma. Znáte to, najmete příbuzného z dobré vůle a ten začne ve vašem týmu vyvolávat konflikty a zmatky. Pro dobro podniku byste ho měli vyrazit, ale udělat to nemůžete. Nebo případ, ve kterém nedokážete propustit negativně naladěného pracovníka, ačkoliv rok co rok zhoršuje pracovní morálku a pracovní výsledky. Dalším příkladem mohou být ti, co se neustále snaží protlačit do prodeje produkty a služby, co už nejsou v kurzu, jen kvůli nechuti připustit si, že tomu tak je.

Vyhýbání se změnám, popírání reality a tolerování nedostatečného výkonu jsou všechno výsledky selhání při nesprávném rozhodnutí o ukončení určitých situací. Nevyhodit zaměstnance, co se na tu práci prostě nehodí, nebo propagovat produkt, který už na trh zkrátka nepatří, jen zdržuje celou organizaci od postupu vpřed.

Rozhodnutí podobného typu bývají těžká a zdají se bolestivá. Vyhýbání se jim ale pouze utlumí vlastní kreativitu, potřebu inovací a chuť pouštět se do riskantních podniků. Proaktivně míněné konce patří k těm, které mají zkrátka účel a hlavně znamenají začátek něčeho dalšího.

Autor: Hlavní redaktor 27 článků
Hlavní redaktor myfairway.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*