Tipy, jak uspět v online podnikání

Ať už máte nebo se teprve chystáte založit si své stránky, tento článek vám pomůže vyvarovat se nejčastějších chybám, které snižují kvalitu vašeho webu. Využijte tyto tipy a vylepšete svůj web na maximum, konec konců to znamená rozdíl mezi úspěchem a nezdarem.

1.     Dělejte jednoduchý a přehledný obsah

Toto je skutečné pravidlo číslo 1. Vždy dělejte jednoduché věci a pracujte s obsahem tak, aby to měl váš návštěvník co nejjednodušší. Nikoho nebaví složitě hledat a přemýšlet. To raději půjdou někam jinam.

2.     Berte vaše stránky jako billboard

Na stránce strávíme průměrně okolo 2 a půl minuty. Stejně tak jako i vy sami přelétnete očima billboard u silnice, i vaši zákazníci si projdou váš web.

Myslete ve velkém, abyste zaujali.

3.     Používejte zažité názvy

Vyhněte se přílišné kreativitě pojmenovávání záložek webu, jinak byste své návštěvníky spíše mátli.

4.     Stručnost nadevše

Méně je více. Vyselektujte nejdůležitější a to nechte. Zbytek nemilosrdně smažte. Web prokoukne a zákazník snáze najde to, co hledá, bude se cítit příjemněji atd.

5.     Používejte standardní velikost

Text má mít svou obvyklou velikost (16 px), nadpisy o něco větší. Vyhněte se nečitelným druhům písma, zbytečně neměňte standardní velikost atd.

6.     Pečlivě volte své pozadí

Příliš složité nebo i matné pozadí může významně zkrátit dobu návštěvy vašich zákazníků. Používejte měkké barvy a příjemné pozadí.

7.     Pozor na odlišnosti online chování

Nejde o čtení knih! Tam dlouhé odstavce textu nevadí, ale tady jsme v online světe. Zde se lidé chovají jinak a očekávají jiný vzhled. Internetové stránky neprohlížíme jako knihu zleva doprava a odshora dolů, ale spíše v kruzích.

8.     Používejte analytické nástroje

Nainstalujte si je, abyste měli přehled o tom, jak se lidé u vás na webu chovají.

9.     Poslouchejte ohlasy

Získat recenze a názory je kriticky důležité. A to i mimo členy vaší rodiny nebo známé. Každého ohlasu si važte a poučte se z něj. Jedině tak zjistíte, jak na své publikum působíte.

Autor: Hlavní redaktor 27 článků
Hlavní redaktor myfairway.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*