7 způsobů, jak přežít vedra v kanceláři a na schůzkách

Léto se přehouplo přes polovinu a třicetistupňová vedra jsou v plném proudu. A ačkoli spadá Česká republika do mírného podnebného pásu, v posledních dnech připomíná spíše tropy. Jenže i v tropech se musí pracovat a obchod nikdy na nikoho nečeká. A jelikož my  také trpíme horkem, sepsali jsme vychytávky, jak tyhle týdny přežít s co nejmenším poklesem výkonu. 

 

1. Vhodné oblečení

Obchodní dress code je vizitkou samotného obchodníka, ale pocení je přirozenou složkou lidstva. Měli bychom tedy vybírat nejlépe oblečení bavlněné nebo lněné a hlavně prodyšné. Elegantní obchodnice svoji image podpoří klasickým vějířem, který vytvoří příjemný vánek, a budete vypadat skvěle.

2. Píjte

Ať už jedete autem, či MHD, nezapomeňte na pitný režim. Vodu si berte všude s sebou. V kanceláři můžete obohatit sklenici vody o kusy ledu, které schovává vaše firemní kuchyňka, či můžete osvěžení umocnit vhodným doplňkem, jako je citron, limeta či okurka. Skvělé domácí limonády osvěží a navnadí i na schůzce!

3. Větrák

Trochu studeného vzduchu zajistí větrák, ruční či stolní. Pokud v kanceláři máte o větráky nouzi, v obchodech seženete větráček za pár korun. Kreativnější obchodní povolání a třeba startupy, kde je uvolněnější atmosféra, mohou ručním větráčkem osvěžit klienta na obchodní schůzce. Třeba vám to pomůže uzavřít obchod.

4. Jídlo jen lehce

Zapomeňte na svíčkovou se šesti, během letních dnů si dopřejte lehké svěží jídlo, které vás nastartuje. Jak říká 39letá realitní makléřka: „Letní dny v kanceláři jsou pro mě dost kritické, až k nevydržení, jenže s prázdným žaludkem se hůře navolává, proto je vhodné, a mluvím z vlastní zkušenosti, dávat si k obědu vždy svěží lehké jídlo. Já například nikdy neodolám svěžímu salátu s avokádem a kuřecím masem, a když mi tiká kofeinový alarm, po obědě si dopřeji ledovou kávu.

5. Procházkou k osvěžení

Snažte se minimálně každých 30 minut vstát a projít se po místnosti, poté zamiřte do umývárny, kde si osvěžíte ruce i obličej. Pokud jste ale opravdoví obchodníci a netrhnete se od telefonu, můžete si vyrobit svůj domácí vodní rozprašovač, kterým během pár sekund osvěžíte sebe i kolegy.

6. Nohy do chládku

Pro tělo, celkovou úlevu a pocit svěžesti se chytré hlavy daly dohromady a vymyslely chladicí vložky do bot. Ale pokud ještě nepřišly provize na jejich koupi, vyrobte si pod stolem „chladírnu“ vlastní: naplňte kýbl studenou vodou a nohy položte dovnitř. Vážně. Hypoteční poradce Lukáš to má ozkoušené: „Trik s kýblem plným studené vody je tip mojí babičky, která pracovala jako zdravotní sestra. Tento nápad přinesl do obchodního týmu nejen svěžest, ale i špetku humoru. Avšak nikdy ne před klienty, tak zní domluva!“

7. A jak zvládnout v takovémto vedru schůzku?

Schůzky si domlouvejte převážně v klimatizovaných kavárnách, obchodní centra jsou sázkou na jistotu! Převoz je noční můra, pražským pomůže metro, ale i tak žádný výhra. Zabalte si proto na schůzku některé z našich vylepšováků, se kterými budete vážně cool:

  • Ledově vychlazenou vodu v pet láhvi zabalenou v chladicím obalu
  • Ruční vrtulko-větráček a náhradní baterky
  • Cold pack: instantní chladicí sáček, který aktivuje chlad ihned po stisknutí, a vlhčené chladicí ubrousky, které nám doporučila obchodnice: „Navlhčené chladicí ubrousky seženete téměř všude a hodí se kamkoliv, jejich účinek je k nezaplacení. Ruce se mohou potit a na schůzce to není nejpříjemnější. Stačí si jen lehce potřít ruce a pár sekund vydržet.“
  • Před schůzkou i při příchodu na místo si omývejte ruce a obličej studenou vodou (ženy použijí voděodolný make-up), do bot nasaďte chladicí vložky a na zátylek nalepte chladicí náplast, kterou hravě schováte pod tričko či košili. Jako poslední použijte deodorant s chladivým účinkem. Ready? Jaké vychytávky máte vy?

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*