Věty, které bohatý člověk nikdy neřekne

1. „Stačí mi tolik peněz, abych měl/a pohodlný život“

Tato myšlenka je typická pro zástupce střední třídy, kteří si chtějí zajistit základní potřeby, aby měli pohodlný život. To jim pak ale překáží v cestě za finanční samostatností, a proto zůstávají stále jen součástí střední třídy. Navíc si často nejsou schopni vytvořit dostatečnou rezervu do pozdějších let a místo toho, aby si mohli v důchodu užívat volna nebo cestovat, musí hlídat každou korunu.

 

2. „Tohle asi nebude fungovat“

Chudí lidé si často tvoří domněnky. Místo toho, aby se pustili do akce, váhají a předpokládají, že jejich nápad nemůže mít úspěch. Úspěšní lidé místo toho pokládají pozitivně laděné otázky. „Co kdybych napsal šéfovi firmy, kterou obdivuji, a on odpověděl?“ Pokud se začnete více ptát a méně předpokládat, nebudete muset svých akcí litovat a říkat si: „Co kdybych tenkrát…“

 

3. „Bohatí lidé jsou sobečtí“

Každý má někdy tendence se zachovat sobecky a každý člověk musí myslet alespoň trochu na sebe.  Potřebuje mít ambice a nějaké to sebevědomí, aby se měl šanci prosadit. Musíte se nejdříve postarat o sebe, svou rodinu a získat něco navíc, abyste pak mohli rozdávat – ať už peníze, rady do života, nebo pracovní příležitosti. A mezi nejbohatšími lidmi světa jsou také ti nejštědřejší, stačí si vzpomenout na Billa Gatese a jeho charitativní činnost.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*