Proč nám fráze ‚Nový rok, nové já‘ nikdy nevyjde?

Nový rok, nové já

Kolikrát jste si tuto frázi řekli nebo jste jí od někoho slyšeli? Miliony lidí si, co každý začátek nového roku, dává nová předsevzetí. Kolikrát se Vám stalo, že jste se opravdu změnili nebo jste viděli se někoho na základě nich změnit. Ve většině případů byly tyto pokusy neúspěšné. Ale PROČ?

Málokdo chápe, že si stanoví cíle, které jsou opravdu velké, a proto i těžko dosažitelné. Není to tak, že by se to nedalo zvládnout, ale proto, aby se to opravdu povedlo je nutné udělat něco víc než jen říct si „Zhubnu“, nebo „Vydělám miliony.“ To vše jsou sny, krásné samozřejmě, ale nereálné.

Chceme být novými lepšími já, ale stále se držíme starých zvyků, které nás stahují dolů.

Cíl už mám, jak ho dosáhnout

Jak už se řeklo, cíl máte, ale jak si vaše přání splnit? Odpověď je jednoduchá. Plán.

Sedněte si, lehněte si, meditujte, dělejte cokoliv, při čem máte čas se na chvíli zastavit a rozmyslet si, jak toho všeho vlastně dosáhnout. Nevíte si rady, například jak získat svojí vysněnou postavu, nebo jak vydělat peníze? Přečtěte si články na internetu od spolehlivých zdrojů, kde se vyjadřují lidé, kteří o dané problematice vědí a mají zkušenosti. Sepište si jídelníček, vypracujte si business plán. Informací je na internetu mnoho a mnohé můžou být i protichůdné. Hledejte si proto například i recenze ostatních lidí, které už takové věci vyzkoušeli před Vámi.

Plán je hotový, hurá na uskutečnění

Našli jste si všechny relevantní informace a myslíte si, že už máte alespoň potřebné základní povědomí o problematice? Skvělé. Teď už chybí jen jediné. Začít pracovat na jednotlivostech. Pokoušejte se držet se Vašeho plánu. Všimli jste si toho počátečního „pokoušejte“? Ne pokuste se, jednou, ale pokoušejte se, tedy to zkoušejte vícekrát .Pokud selžete, jeden den vynecháte nebo jeden bod z vašeho business plánu selže, nebojte se, nic se neděje. Odmítl Vás například vysněný dodavatel, najděte si alternativu. Udělali jste si ‚cheat day‘ a snědli jste hodně cukrovinek? Nevadí, zítra začnete znovu. Důležité je, nevzdat to. Řád a vytrvalost jsou krásné, nicméně každý jednou ujede, není třeba se za to bičovat. Prostě se zvedněte a zkuste to další den znovu. Jen ti nejvytrvalejší dosáhnou svých cílů.

Autor: Hlavní redaktor 27 článků
Hlavní redaktor myfairway.cz

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*