Pánské hodinky – věc, která zlepšuje image a budí pozornost. Jaké nosí obchodníci?

Pánské hodinky – chytrý pomocník i elegantní doplněk

Hodinky mají dlouholetou historii, ovšem i dnes v moderní době počítačů a mobilů si stále drží svůj vysoký post. Mobil vám sice také ukáže, kolik je hodin, nicméně je mnohem snazší jednoduše kouknout na zápěstí a mít přehled. Hlavně ve spěchu, když máte čas rozdělený doslova na minuty, jsou hodinky k nezaplacení.

Tipy, jak nosit byznys hodinky dle módních znalců

  • Ani dlouhý, ani příliš krátký řemínek.
  • Hodinky by se měly nosit co nejblíže k zápěstí.
  • Pásek od kalhot by měl ladit k řemínku od hodinek.
  • K obleku se hodí analogové hodinky, nejlépe zlaté či stříbrné.
  • Na kvalitě i značce rozhodně záleží.
  • Sportovní hodinky k obleku nepatří.

Zakotvil jsem u automatických hodinek s duší, vysvětluje obchodník z oboru

Hodinek si navíc každý všimne. Jde o poměrně nápadný doplněk, který by měl svým způsobem podtrhnout váš osobní vkus a styl. „Protože se v byznyse s hodinkami pohybuji už nějaký ten rok, tak jsem si prošel jejich vývojem – od komplikovaných sportovních hodinek přes robustní vojenské hodinky až po subtilnější bateriové modely. Nakonec jsem zakotvil u jednoduchých převážně automatických hodinek, které mají duši a jsou dokonalé ve své nedokonalosti (vyšší nepřesnost, ale živý mechanismus).

 

Ajťáci a strojaři nedají dopustit na hodinky s kovovým páskem

Pro Radka  jsou hodinky radost i koníček, proto nám dal užitečné tipy. „Pro volný čas využívám hodinky Festina. Většina řad je unisex, pořizovací cena je malá a proto se užívají i u sportu (při zničení není velká škoda). Na vrcholný business se převážně využívají vysoké řady Breitling, Raimond Weil, Tag Heure. Většinou hodinky s koženým páskem. V odvětví IT a strojírenství buďto hodinky s kovovým páskem, nebo hodně členité hodinky s velkými ciferníky a tmavší barvy. Střední management využívá hodinky typu Diesel, Armani, apod.

Vedou Primky, Rolexky, Festiny a Omegy, shodují se obchodníci

Hodinky jsou podle  hned na druhém místě po čistých botách, protože si jich každý všimne. Podle mého názoru by měly být v souladu se zbytkem outfitu (zlaté, stříbrné nebo oblekové, případně sportovní).

 

Hodinky považuji za důležitý módní doplněk, jako takový symbol či „hračku“ pro radost. Nosím je však také proto, že je pohodlnější mít čas a datum po ruce. Například během jednání je snazší mrknout nenápadně na hodinky, než vytahovat mobil.

 

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*