7 důvodů, proč chodí úspěšní lidé brzy spát 2/2

5. Aby byli zdraví

Absence spánku se vám vymstí i v dlouhodobém časovém horizontu. Spíte méně a méně, imunitní systém je důsledkem toho slabší a slabší. Při obědě v restauraci na vás někdo zakašle a následující ráno lovíte v domácí lékárničce zázračnou pilulku, díky které nemoc přechodíte, abyste mohli pracovat. Ale to není to nejhorší. Přitvrdíme a prozradíme vám i to, že si koledujete o srdeční onemocnění, obezitu, vysoký krevní tlak, který je příčinnou infarktu, o mrtvici či diabetes. Sporadický spánek se vám taky může postarat o brzkou smrt. Stále si myslíte, že kdo nespí, prožije více věcí? Je to právě naopak.

6. Protože bez spánku klesá produktivita

Ve filmu Klub rváčů hlavní hrdina mluví o tom, jak vidí svět, pod tíhou únavy: „Když nespíte, je všechno kopie kopie kopie.“ Pokud se dlouhodobě vyhýbáte spánku, dočkáte se toho, že u některých konverzací a událostí nebudete na 100 %. Může se taky stát, že u něčeho budete přítomni jenom fyzicky. Studie odhadují, že snížená produktivita vás připravuje až o 11,3 dnů ročně. A vy přece nemůžete přijít ani o jeden.

7. Kvůli zvládání stresu

Stačí o pár hodin spánku týdně méně a stává se z vás uzlíček nervů. Výzkumy prokazují, že pokud se člověk připravený o duševní síly absencí „nočního bezvědomí“ vyskytne ve stresující situaci, zvládá ji o hodně hůř. Pokud si však půjdete lehnout včas, schopnost vyrovnat se s nepříznivými okolnostmi se zvýší. Vyhněte se situaci, kdy klientovi začnete s křikem mávat papíry před obličejem či vyhodíte zaměstnance v případě, který se dal řešit jinak.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*