Jak nám sales skills pomáhají v osobním životě?

1. Není hádka, kterou nezvládnete

Obchodník je zvyklý, že jsou na něj lidé zlí, odmítají jej a NE slyší častěji než dobrý den. Škola je to sice tvrdá, pokud ji však zvládnete, je to to nejlepší, co se vám může stát. Věřte, že malicherné problémy a hádky u rodinného stolu vás už nedokážou rozhodit či rozbrečet.

2. Obchodníka žádná holka neodmítne

 

Když už jsme u slůvka NE, obchodníci jsou vůči němu imunní a často jej ignorují, což v obchodu zaručeně přinese nějaký obrat do společnosti. A spoustu benefitů v osobní rovině, od nejluxusnějšího pokoje v hotelovém resortu, gratis snídani až po získání holky snů, která vás tvrdošíjně odmítá.

3. Jít na party single? Pro salesmana žádný problém

 

Salesmana ve společnosti poznáte obyčejně i bez toho, aby se musel představovat. Je ho plná místnost, je to bavič, s každým se zná, a když ne, tak se bez ostýchání hned seznámí. Všude ho zvou a v případě, že na něj náhodou zapomenou, nemá problém pozvat se sám.

 

4. Bez slevy neodejdu

 

Pořizujete dům, nové auto či jinou položku, po jejímž zaplacení vám na účtu zůstane v lepším případě nula? Vsadíme se, že i tady dokážete uplatnit svůj šarm a kouzlo argumentace a vyjednat si slevu, kterou nikdo jiný nezíská, speciální podmínky či bonus navíc. Všechno jde, jen je potřeba chtít a také to zkusit.

5. Noční můra jménem networking

 

Pro 90 % populace rozhodně ano. Bavit se s cizími lidmi, to radši budou stát sami v koutě a bezprizorně čumět do telefonu. To se obchodníkovi nemůže stát. Elevator pitch je první věc, co se učí, a tahle vlastnost se vám v životě bude opravdu mega hodit.

6. Obchodník ví, že ponožky v sandálech neprodávají

 

Co obchodník rozhodně umí, je vkusně se obléct. Ve vytahaných kalhotách a saku po kolena totiž žádný byznys neuzavře. A tak nezbývá nic jiného než s nadšením sledovat módní trendy. Pozitivním efektem je, že na každé společenské události budete za hvězdu.

7. Jste pánem svého času

 

Jestli jste v salesu opravdu dobří, klasické od 9 do 17 pro vás nemusí vůbec platit. Na složenky i dovolenou si vyděláte během několika dnů, někdo dokonce i za hodinu a zbytek času můžete věnovat sobě, rodině a přátelům.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*