Dobrého lídra od manažera odlišuje jednoznačně výše jeho emoční inteligence. To, jak člověk přemýšlí a jedná ve vztahu k sobě a k druhým

Odkud pochází slovo lídr, a proč je to tak moderní výraz?

Základ slova je z anglického lead – to znamená vést. Začalo se používat mnohem více s příchodem generace X, která už nechtěla být řízena, ale vedena. Poslední dobou se jeho význam ale znovu proměňuje. Z lídra, který své lidi navádí k tomu, aby dělali to, co po nich chce, se stává člověk, který je hlavně zodpovědný za mnohem abstraktnější věci, jako je týmová kultura, společný záměr, hodnoty a poslání. Jsou to ale věci, které jsou důležité pro motivaci a spolupráci lidí.

Jaký je rozdíl mezi lídrem a manažerem?

Manažer manažuje. Zařizuje, vyřizuje, rozděluje práci, dohlíží na splněné úkoly. Lídr vidí dál. Myslí dlouhodobě. Hlídá, aby se tým posouval k dlouhodobé vizi. Pro lídra je také důležitý člověk – jeho talenty, předpoklady, osobní motivy. To potom umí využít k prospěchu firmy i samotného člověka.

Jaké jsou předpoklady lídra? Fyzické i psychické…

Fyzické nevím :-). Ale v psychických mám naprosto jasno. To, co odlišuje dobrého lídra od manažera, je jednoznačně výše jeho emoční inteligence. To je něco, co se pozná z toho, jak člověk přemýšlí a jedná ve vztahu k sobě a k druhým. Emoční inteligence má 4 základní kameny, na kterých se dá stavět celý život. To je výborná zpráva. Můžeme růst až do konce svého života!
Prvním kamenem emoční inteligence je to, jak dobře známe sami sebe. Jak dobře víme, co nám prospívá a co ne, co nás rozčiluje, kde máme svoje spouštěče hněvu nebo smutku atp.
Druhým kamenem je schopnost sebeovládání. Reagujete jen na to, co se kolem vás děje, nebo jste schopni vypnout autopilota a vědomě se rozhodnout, zda vybuchnete nebo dáte věcnou zpětnou vazbu?
Třetím kamenem je empatie. Schopnost a ochota vnímat emoce ostatních. Dokázat odhadnout, co to s lidmi udělá, když po nich budu chtít tuto změnu, nebo jak předejít tomu, abych zraňoval něčí city.
Posledním kamenem je navazování zdravých vztahů. Zdravými vztahy tu myslím dospělé vztahy bez manipulace a závislosti.

Sama jsi byla vrcholovou manažerkou, ale vyhořela jsi. Co se tehdy stalo? 

Byla jsem manažerka, manželka, maminka – to všechno na plný úvazek. Bylo to hodně náročné období, protože jsem ve všech svých rolích chtěla být dokonalá. Zpětně to vnímám tak, že jsem tehdy popřela samu sebe. Zakázala jsem si cítit se nějak, protože mi to komplikovalo situaci. Nedovolila jsem být unavená, protože když jsem odpočívala, stála práce a já jí pak měla ještě víc. Měla jsem dvě malé děti a muže a chtěla jsem všechno zvládat dobře. Nakonec to dopadlo tak, že jsem měla dluh na všech frontách. Když jsem odcházela večer z práce, tak jsem měla pocit, že bych tam potřebovala být ještě o hodinu déle, a když jsem přicházela domů k rodině, tak jsem měla pocit, že už jsem tam měla být minimálně před hodinou. Neuměla jsem si říct o pomoc. Věřila jsem, že je mou povinností to zvládnout. Začalo se to projevovat fyzicky. Měla jsem urputné migrény, které jsem ale zahnala pilulkou a běžela zpět do práce. Byla jsem vyčerpaná. Vtipné na tom bylo ale to, že v práci si toho, v jaké jsem situaci, nikdo nevšiml.

Jak jsi se z vyhoření dostala?

Jednoho dne, když už mi bylo fyzicky opravdu zle, jsem se rozhodla, že dál už takto žít nechci. Hodně mě podržel manžel, který převzal chod celé rodiny a dal mi dost prostoru se vyspat – spala jsem 14 dní téměř v kuse. Odešla jsem z práce a dala si rok pauzu od všeho pracovního. Bylo to pro mne nesmírně těžké, protože moje mysl pracuje pořád. Neměla jsem ale vlastně moc na vybranou. Začala jsem se vzdělávat, pídit se po tom, co jsem vlastně podcenila, jak funguje stres na psychiku a tělo člověka a to mne přivedlo ke koučinku. Rozhodla jsem se, že si moji osobní zkušenost nenechám pro sebe. Neustále hledám nové cesty, jak pracovat se svými klienty, aby se do podobných situací nedostali. Dá se tomu velmi dobře předejít.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*