8 chyb, které si úspěšní lidé nedovolí opakovat dvakrát 2/2

5. Sedřít se až k vyhoření

Součástí cesty za úspěchem je tvrdá práce,vytrvalost a často i obětování se své vizi, které je tak silné, že se mnozí stávají workoholiky. Syndrom vyhoření ale přichází plíživě a když dorazí, už je pozdě dělat pozvolné změny. Úspěšní lidé kladou důraz na worklife balance a na své zdraví.

 6. Ignorují zkratky

Svádí to… ulehčit si prácia a trošku něco ošidit. Vždyť se to nepozná, ale když chcete něco dělat dobře a mít opravdu skvělé výsledky, pakzkratky neexistují. Vedou totiž z dlouhodobého hlediska buď k neúspěchu, nebo k výsledkům, které nejsou pro vás optimální.

 7. Zavděčit se každému

Je fajn, když s vámi ostatní souhlasí. Ta kolektivní energie posouvá. S některými lidmi je to ale těžké, a ať uděláte cokoliv, vždy najdou nějaký problém. Díky tomu, že se zaměříte na ně a jak s nimi vyjít, ztrácíte kontrolu nad svou cestou k cíli a přestáváte být efektivní. Úspěšní lidé se proto zaměřují na své zákazníky a jasně definované cíle a vědí, že zavděčit se každému nelze.

 8. Dělat práci, která nebaví

Je pravda, že každá práce, i ta kterou milujete, je složena z aktivit, které vás do extáze nedostávají. U většiny z nás je to administrativa, ale určitě přijdete i na jiné libůstky. Nicméně je ještě stále mezi námi mnoho těch, kteří chodí do práce jenkvůli výplatě. A možná jsou i na vysoké pozici a mají pod sebou zaměstnance, kteří marně čekají na nějaký energicko-motivační impuls, jež ale od vyhaslého člověka nepřijde.

Úspěšní lidé proto raději riskují, tvoří a tráví čas něčím, co je baví a nabíjí, než by se vrátili do zaměstnání, kde by nemohli využít své talenty(ať už by byla výplata jakákoliv).

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*