5 nejhorších vlastností leadera, které ničí zaměstnance i celé týmy

Mikromanager

Vlastnost, která zabraňuje nositeli důvěřovat svým zaměstnancům. Takový člověk je velice kritický, neustále hledá chyby a problémy, potřebuje být informován a mít absolutní přehled nad každým krokem svých podřízených v rámci projektu. Neumí delegovat, a když tak učiní, výstupy ještě doupraví, případně přepracuje. Tím, že svůj čas věnuje těmto aktivitám a dvojité práci, nemá čas pohlédnout na projekt jako celek a nepozná, jaké talenty může ve svém týmu využít, a ve které části projektu.

Přehnaně kritický

Možná už jste ho zažili. Takový nadřízený vám několikrát vrátí práci k přepracování, i když už poprvé byla v pořádku. Nedá vám pádné vysvětlení a místo, aby vás vedl a motivoval k výkonu, který bude k vaší společné spokojenosti, útočí na vás, kritizuje a vzbuzuje ve vás pocit, že nic neumíte.

Neorganizovaný

Šéf, který má potřebu svolávat porady a zabývat se na nich věcmi, jež nevedou ke zdárnému řešení nebo posunutí projektu. Nenastaví cíle ani cestu, jak jich dosáhnout a díky tomu má neinformovaný tým, ve kterém každý dělá, co uzná za nejlepší.

Všeználek

Určitě už jste ho potkali, všechno ví nejlépe, jeho názor je jedinečný a ani jasné analytické výstupy ho nedokážou přesvědčit k tomu, aby se zamyslel nad jinou strategií. Je pravda, že leader by si měl věřit a jít za svou vizí, ale pokud je evidentní, že jsou rozhodnutí chybná, jeho nadhled by mu měl umožnit zvolit jinou cestu. Všeználek má jen svou cestu a neexistuje ani nikdo, koho by bral jako partnera v diskusi.

Netrpělivý

Netrpělivý šéf okolo sebe šíří stres a strach. Chce mít vše hotové ihned, nerespektuje čas, dny volna ani to, že některé věci nejde uspěchat. Navíc nastavuje nesplnitelné deadliny pro odevzdání tasků. Díky tomu jeho tým chybuje, a také se často obměňuje. Málokdo totiž takový tlak vydrží.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*