Jak mít úspěšný podzim? 22 tipů od podnikatelů, kteří se podzimní deprese rozhodně nebojí 1/3

1. Podzimní a zimní čas si důkladně rozplánujte – nastavte si vlastní režim

Jiří spoléhá na svůj nastavený režim:Pro mě je nejdůležitější dodržování režimu, který zahrnuje kvalitní stravu, dostatek spánku a tzv. aktivní odpočinek. O práci přemýšlím víceméně neustále, k odbourání stresu mi nejvíce pomáhá sport, kdy hlavu opravdu „vypnu“ a soustředím se pouze na konkrétní aktivitu. Také rád relaxuji na procházce v přírodě nebo při kvalitní literatuře zaměřené na osobní rozvoj, kdy nabírám energii a zejména inspiraci pro další své vize a plány.“

2. Inspirujte se tipy, díky kterým se ráno hravě dostanete z postele

James Riess, úspěšný podnikatel, v tom má jasno: „Fígly na vstávání mám dva, jelikož u mě je jedno, kdy přijedu do kanceláře, tak mě nic nenutilo jezdit na 7. nebo 8. hodinu – a to ani to, že když přijedu v 8 do práce, udělám víc a budu mít lepší pocit. Prostě se mi nechtělo. Tak jsem jednoduše řekl přítelkyni, která chodila na 7 až 8 h do práce, aby mě vždy vzbudila a nenechala už usnout. Později, když už jsem s ní nežil, tak jsem to dělal tak, že i přes to, že jsem mohl u bytu zaparkovat na neplaceném parkovišti, jsem auto nechal na parkovišti placeném, které se platilo od 8 hodin ráno. Vidina pokuty a botičky na autě mě vždy ráno vytáhla z postele.“

3. Snažte se pracovat efektivně

„Moje pracovní filozofie zní: Workoholismus není umění. Věřím, že pro úspěch není potřeba pracovat 14 hodin denně, ale stačí 10 hodin efektivní práce a výsledky jsou pak daleko lepší.

4. Procházejte se v přírodě

Není nic lepšího než si vyčistit hlavu při procházce v lese nebo někde na venkově, kde si můžete aktivně utřídit myšlenky. Dělá to tak spousta skvělých podnikatelů a neustále se přidávají.

5. Čerpejte energii z pohybu na čerstvém vzduchu

Lucie „Teď už kvůli počasí neprovozuji in-line, ale z outdoorových aktivit chůzi, občas běh – podzimní Stromovkou je to krása! A pomalu se přesouvám k zimním bruslím na stadion.

 

6. Zkuste si aspoň 2-3x týdně zacvičit

Úspěšní lidé se bez pravidelného pohybu prostě neobejdou. Nejde o to se strhat v posilovně nebo uběhnout 15 km v kopcovitém terénu, ale zhruba 2x nebo 3x týdně byste si nějaký pohyb dopřát měli. Doporučujeme plavání, badminton, lekce salsy, ranní běh nebo třeba jógu, která bezvadně zklidní vaši mysl.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*