Jaké výhody skrývá dohoda o provedení práce?

Výhodná dohoda o provedení práce pro zaměstnavatele

Dohoda o provedení práce je jedním z nejoblíbenějších pracovně-právních vztahů mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. K jejímu uzavření společnosti přistupují většinou v okamžiku, kdy chtějí najmout pracovníka na konkrétní pracovní úkol, nebo ho potřebují pouze na určité období. Zaměstnavatelé navíc rádi uzavírají právě tento typ dohody, protože má pozitivní vliv na obchod uvnitř společnosti. Odvádějí z něj totiž nižší daně, než je tomu u běžného pracovního poměru.

To ale není jediné pozitivum. Jednou z dalších obrovských výhod pro firmy je jednodušší administrativa, která jde ruku v ruce s uzavřením dohody o provedení práce. Společnost nemusí zaměstnancům pracujícím na DPP proplácet dovolené, odstupné, ba dokonce ani cestovní náklady. Dohoda o provedení práce může být na základě domluvy mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem ukončena téměř kdykoliv a to bez nejmenších problémů.

Výhodná DPP pro zaměstnance

Cenným přínosem pro zaměstnance je pak například skutečnost, že mohou uzavřít několik dohod o provedení práce. Nikoliv pouze jednu. Každou další DPP ale musí podepsat u jiných zaměstnavatelů. V některých případech navíc nemusí odvádět sociální ani zdravotní pojištění. A opravdovým benefitem, který by si přáli i ti, kteří jsou zaměstnaní na plný pracovní úvazek, je klouzavá pracovní doba.

  • 75 zákoníku práce stanovuje maximální rozsah práce, který nesmí být pracovníkem zaměstnaným na DPP ročně překročen. Tento limit je stanoven na 300 hodin běhemkalendářního roku. Existuje ale také denní limit možných odpracovaných hodin, který dle zákoníku práce nesmí být vyšší než 12 hodin během 24 hodin.

Ideální je tato smlouva tedy především pro ty, kteří nemohou vykonávat práci na plný pracovní úvazek. Nejen tyto skupiny si cení přivýdělku a flexibility, které DPP nabízí. Právě absenci pevného rozvrhu směn ocení především studenti kvůli náročnosti studia či maminky na mateřské dovolené vzhledem ke starostem o domácnost.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*