Jak napsat životopis obchodního zástupce 2/2

Jaké slovní obraty používat

Jaké přívlastky v životopisu obchodního zástupce používat? Jak jsme již zmínili, životopis musí být, kromě univerzálních základních informací, pro každého zaměstnavatele jedinečný. Zjistěte si o společnosti, do které se chystáte zaslat životopis, co nejvíce.

Jaké fráze používají? Co je jejich firemním posláním a cíli? Používejte podobné slovní obraty. Personalista dokáže následně z pouhého vámi zaslaného životopisu říct, že dobřezapadnete do kolektivu a bude vám vyhovovat firemní kultura.

Životopis v angličtině může pomoci

Budete se starat o mezinárodní zakázky? Pak by vaše angličtina měla být na velmi dobré úrovni a vytvořit si CV v angličtině by vám nemělo činit jakékoliv problémy. Držte se všech výše zmíněných pravidel pro český životopis. Že byste se měli vyhnout gramatickým a jiným chybám, vám snad ani nemusíme říkat. Pokud si něčím nejste jisti, poraďte se s profesionálem či rodilým mluvčím.

Pokud po vás zaměstnavatel nebude požadovat tzv. Functional CV nebo Europass CV, držte se klasického strukturovaného životopisu neboliChronological CV. Svůj životopis vždy nazvěte Curriculum Vitae, pokud ho budete ale posílat do USA, americké firmě či americkému zaměstnavateli, zvolte raději označení Resumé.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*