3 DŮVODY PROČ SI ZALOŽIT NOVé S.R.O.

Historie

V databázi obchodního rejstříku na internetu si můžete vedle aktuálního výpisu společnosti zobrazit i tzv. úplný výpis, v němž naleznete kompletní historii každé společnosti, ať už její původní názvy, sídla, jednatele nebo společníky. Každý si tak může prolustrovat, komu společnost v minulosti patřila, v jakém oboru podnikala nebo jaké osoby se angažovaly na jejím chodu. Stejně tak si ve sbírce listin může projít starší účetní závěrky společnosti a další dokumenty. Pokud však chcete začít s čistým listem a nemuset se minulostí společnosti zaobírat, nejlepším řešením bude založit si společnost úplně novou.

Jistota

Jedině v případě založení nové společnosti máte jistotu, že společnost je tzv. čistá a že během svého podnikání nenarazíte na nějakého kostlivce ve skříni v podobě nesplaceného dluhu. Budete vědět o všem, co se kdy dané společnosti týkalo, protože vše, co společnost tvoří, vybudujete vy sami.

Základní kapitál dle vašich možností

Při zakládání s.r.o. si můžete zvolit základní kapitál podle svých možností a potřeb tak, aby nebyl problém jej splatit, zatímco u již existující společnosti byste museli projít složitým procesem zvyšování nebo snižování základního kapitálu. A u nesplaceného kapitálu zase hrozí riziko ručení.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*