Šéf perfekcionista nebo žárlivec aneb jak se vypořádat s problematickým nadřízeným

Někdo má na své nadřízené štěstí, jiný zas ne. Pokud jste zaměstnáni nepříjemným a panovačným šéfem, vyzkoušejte na něj následující triky.

  • Šéf perfekcionista

Pokud na vás váš nadřízený klade nepřiměřené nároky a vy se cítíte pod tlakem, zkuste s ním nejprve empatizovat. Vysvětlete mu, že se nechcete flákat a že nejste proti jeho záměrům. Zároveň dejte dostatečně najevo, že efektivní práce vzniká z pozitivní energie a spolupráce.

  • Šéf, který o vás nic neví

Takový šéf sice nemusí být nepříjemný, zato ale netuší co vás a vaše kolegy na pracovišti trápí, protože s vámi není v kontaktu. Firma je pod vedením takového šéfa v chaosu. Pokuste se (ať u sami nebo s vašimi kolegy) s vaším šéfem promluvit. Pokud nemá dost času věnovat se vám, je na místě přemýšlet o změně zaměstnavatele.

  • Šéf žárlivec

Ano, i to se může stát. Váš nadřízený vám může závidět talent, nápady, motivaci nebo třeba oblíbenost v kolektivu. Snažte se dát svému šéfovi vždy najevo, že práce, kterou jste vykonali je kolektivním dílem, nikoliv prací vás jako jedince. Ubezpečte ho, že pro něj nejste hrozbou. Na druhou stranu, pokud vás šéf ponižuje z důvodu žárlivosti nebo závisti, měli byste své schopnosti raději uplatnit tam, kde budou náležitě oceněny.

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*